Home / Spiritüel / Dileklerin kabul olması için ritüel

Dileklerin kabul olması için ritüel

Dileklerin kabul olması için ritüel , ” Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi”. Allah sonsuz merhamet sahibidir. Bu merhametinin bir gereği olarak yarattıklarının ve özellikle de insanın muhtaç olduğu her şeyi yaratmıştır. İnsanlara akıl vermiştir. Bu aklını kullanarak isteklerine ulaşmak için vesileler kılmaktadır. Evrende canlı cansız tüm varlıklar enerjiden oluşmaktadır. İnsanın kendisi de dahil olmak üzere bazı varlıkları insanların şifasına, bolluğuna, bereketine, huzuruna vesile olacak enerji kaynakları ile yaratmıştır. İnsanoğluna düşen görev, ilim Çin’de de olarak alarak, kendisini donatması, huzuruna, şifasına, bolluğuna vesile olacak enerjiyi açığa çıkarmasıdır. Tabi ki fiziki olarak çabalayıp çalışmadan hiçbir şey olmaz, bunu da aklımızdan çıkarmayalım.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ RESMİN ÜZERİNE 1 KEZ DOKUNUN LÜTFEN. YAZININ TAMAMININ OLDUĞU SAYFAYA YÖNLENDIRILECEKSİNİZ.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Aşağıda sizlerle dileklerin kabul oluşu için uygulanacak ritüeli sizlerle paylaşacağız. Hep söylediğimiz gibi bu tür ritüeller bir vesile. Mutlaka İlahi kanunlara uygun, Allah’ın emir ve yasaklarına uyarak bir yaşam sürmeliyiz. İbadetlerimiz hayatımızın merkezinde olmalı. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e gün içerisinde bolca salvat-ı şerife okumalıyız. Bu tür ritüelleri fiziki bir dua olarak görmeliyiz. “ Deki: Duanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin ki.”(Furkan, 25/77).

Dileklerin kabul olması için ritüel

Dilekleriniz bütünün hayrına olmalı. Başkalarının kötülüğünü istediğiniz dilekler sizin imtihanınız olur, bumerang gibi kötülükler size döner, unutmayın!

Malzemeler

  • 1 kalem
  • 7 tane defne yaprağı
  • 1 beyaz peçete ya da mendil

Uygulanışı

  • Gece saat 02:00’den sonra yapmalısınız.
  • Defne yapraklarının üzerine dileklerinizi yazıyorsunuz. Örneğin, şifa, bolluk bereket, çocuk, evlilik, huzur…
  • Sonra bu defne yapraklarını tek tek peçetenin üzerine koyuyorsunuz. Defne yaprakları peçetenin içinde kalacak şekilde peçeteyi katlıyorsunuz.
  • Bunu yatak odanızda ışık görmeyen bir yerde saklıyorsunuz. 7 gün burada kalıyor.
  • 7 gün sonra peçeteyi açıyorsunuz, yazdığınız dilekleri okuyarak cam bir kabın içinde defne yapraklarını tek tek yakıyorsunuz. Küller soğuyunca avucumuza alarak mümkünse evin doğu tarafına bakan camından, penceresinden “tüm dileklerimi doğu rüzgarlarına bırakıyorum” diyerek üflüyorsunuz.

Kaynak: Nuray Sayarı

About ahmedhoca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir