Home / Dua / Nazardan korunma duası

Nazardan korunma duası

Nazardan korunma duası , bir insanın olumsuz bakış, söz ve negatif enerjisinden hangi duayla korunabilirim? Çevremizde maalesef sürekli kıskançlık, haset, nefret gibi olumsuz düşünceler yayan insanların sayısı oldukça fazla. Mümkünse bu insanlar ile aynı ortamda bulunmaya özen göstermeliyiz. Eğer, bu insanlar ile aynı iş yerinde çalışmak, aynı ortamda bulunmak zorunda isek ne yapabiliriz? 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ RESMİN ÜZERİNE 1 KEZ DOKUNUN LÜTFEN. YAZININ TAMAMININ OLDUĞU SAYFAYA YÖNLENDİRİLECEKSİNİZ.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

İnsan, en değerli ve yaratılış itibarıyla en mükemmel varlık olmasına rağmen onun fıtratını bozan iki ağır rahatsızlık ve ruhunu zehirleyen iki zehir bulunmaktadır. Bu iki zehir, haset ve kıskançlıktır. Haset ve kıskançlık, insanların başka insanlara zehirlerini kusmak için onları tetikleyen en zehirli iki duygudur. 

Haset, kıskançlık, nazar, kin ve sabit fikirlilik, insanı dünyada da ahirette de iflasa sürükleyen kötü duygulardır. İnsan bu duygularla sürekli iflas halinde olduğunu kendine hatırlatmalı ve telkin etmelidir. Zaten haset duygusu, haset edilenden önce haset edeni mahveder. Hasetçi ne kendisi rahat eder, ne de başkasına huzur verir. “Hasetçinin alameti, yanındaki kişiye yaltaklanmak, ayrıldığı zaman ona gıybet etmek ve felakete uğradığı vakit şamata ve sevinç gösterileri yapmaktır”

Nazardan korunma duası

Bir insanın olumsuz bakış, söz ve enerjisinden. gördüğümüz veya görmediğimiz, hissettiğimiz veya hissetmediğimiz her türlü kötülüğünden şu ayet ve dualar ile Rabbimize sığınmalıyız: 

  • Fallahü hayrun hâfizan ve hüve erhamür Râhimîn 

Anlamı: “O, muhafaza edenlerin en hayırlısıdır. O, merhametlilerin en merhametlisidir.”

  • Eûzü bikelimâtillâhi’t-tâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmeh

Anlamı: “İnsana vehim, şüphe ve vesvese veren her türlü şeytanın ve insana nazar eden ve değen her gözün şerrinden Allah’ın tam ve sarsılmaz kelimelerine sığınırım”

  • Bir insanın olumsuz bakış, söz ve enerjisinden rahatsız olduğumuzda Felak ve Nas surelerini okumalıyız.
  • Büyünün en etkili manevi tedbirlerinden biri de, En’âm Suresidir.

Kaynak: Dua Terapisi – Esma Sayın.

About ahmedhoca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir