Home / Dua / Psikolojik hastalıklar için dua

Psikolojik hastalıklar için dua

Psikolojik hastalıklar için dua , yapılacak Esmaül Hüsna zikirleri ve dua terkipleri ile psikolojik sıkıntılarınızdan, hastalıklarınızdan kurtulup, maddi ve manevi anlamda bolluk içerisinde huzurlu bir hayat yaşayabilirsiniz. Bazı insanlara göre bu anlattıklarımız saçma gelebilir, dua ile psikolojik hastalıklardan nasıl kurtulunur, diye itiraz edenler olabilir. Duanın insan ruhu ve bedeni üzerinde yapmış olduğu olumlu etkiler, iyileştirici gücü artık bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmıştır. Allah’ınisimleri-Esmaül Hüsna, ruhsal ve bedensel şifa kaynağıdır. Dr. Ender Saraç, Esmaül Hüsna’yı “şifa veren enerji kökleri” olarak nitelendiriyor.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ RESMİN ÜZERİNE 1 KEZ DOKUNUN LÜTFEN. YAZININ TAMAMININ OLDUĞU SAYFAYA YÖNLENDIRILECEKSINIZ.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

İnsan bedeninin %70’i su ve suyun bir hafızası, alfabesi var. Kendisine söylenen iyi ya da kötü sözlere farklı şekiller aldığı Japon bilim adamı Emoto tarafından kanıtlanmıştır. Okuduğumuz dualar, Esmalar bedenimizdeki suya kaydedilir ve buradaki kayıtlara göre beynimiz organlarımıza komutlar verir. Bu konulara “İlahi Enerjiler ve Metafizik Çözüm” ve “Duanın Gücü Sırların Şifresi” kitaplarında detaylı olarak yer verilmiştir. (www.hezarfenyayinlari.com)

Psikolojimizin bozulmasına nelerin sebep olduğunu da irdelemeliyiz. Maddi sıkıntılar, sevdiğimiz insanların ölümü, hastalıklar, evlenememek ya da evlendiğimiz kişi ile yaşadığımız sorunlar, psikolojimizin bozulmasına neden olabilir. Tabi ki dua etmenin, ibadetlerimizi yerine getirmenin yanı sıra bu sorunların çözümü için de çaba göstermeliyiz.

Psikolojik hastalıkların tedavisi için duanın yanı sıra hayatımıza da çeki düzen göstermeliyiz.

  • Yaratılış gayemizi anlayıp ona uygun bir yaşam tarzı geliştirmeliyiz,
  • İbadetlerimizi aksatmamalıyız,
  • Helal ve harama çok dikkat etmeli, kul hakkı yememeli, insanlara haksızlık etmemeliyiz,
  • Çevremizde yardıma muhtaç olan insanlara elimizden geldiği kadar yardımcı olmalıyız,
  • Kendimize ulaşılabilecek hedefler belirleyip, bu hedeflere ulaşmak için planlı programlı yaşamalıyız,
  • Vaktimizi ruhsal ve beden gelişimize faydası olmayan boş işlerle geçirmemeliyiz,
  • Ruh ve beden sağlığımıza, kültürel gelişimize katkı sağlayacak kitaplar okumalıyız.

Psikolojik hastalıklar için dua 1

Aşağıdaki esmayı, okumaya devam edenler, nazar edenin nazarından, sihirden, sedef hastalığından, cüzzamdan, ruhi sıkıntılardan ve her türlü afetten emin olurlar. Allah-u Te’ala o kimseye her türlü zor işi kolaylaştırır. Sabah namazından sonra 360 kere, akşam namazından sonra 360 kere, 40 gün boyunca okunmalıdır.

“Ya Barien nüfusi bila misalin hala min ğayrih.”

Psikolojik hastalıklar için dua 2

Ebu-l Hasan hazretleri, arkadaşlarına psikolojik sıkıntılara, ruhi bunalıma karşı aşağıdaki duayı okumalarını tavsiye ederlerdi:

“Ya Vasiu, Ya Alimü, Ya Zel fadlil azıymi ente rabbi ve aleyke hasbi, in temsesni bi durrin fe la kaşife lehü illa ente, ve in teradde li bi hayrin fe la radde li fadlike, tüsıybü bihi men teşaü min ıbadike ve entel ğafurur rahıym.”

About ahmedhoca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir