Home / Dua / Selamün kavlen min rabbin rahim

Selamün kavlen min rabbin rahim

Selamün kavlen min rabbin rahim , Yasin Suresi’nin 58. Ayetidir. Ebced değeri : 818’dir. Okurken başta 1 kez Besmele çekilmesi yeterlidir. Bu ayet içerisinde birçok sırları ihtiva etmektedir. İçinde ismi A’zam’ı barındırmaktadır. Hastaların şifası, hacetlerin gerçekleşmesi, rızık bolluğu için aşağıda belirtilen sayı ve terkiplerle ile okunursa Allah’ın izni ile kısa sürede netice alınır. 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ RESMİN ÜZERİNE 1 KEZ DOKUNUN LÜTFEN. YAZININ TAMAMININ OLDUĞU SAYFAYA YÖNLENDIRILECEKSINIZ.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Anlamı: Çok merhametli olan Rab’den bir söz olarak (kendilerine) “Selâm” (vardır).

Selamün kavlen min rabbin rahim ayetinin faziletleri

 • Hastaların şifası için: Bu ayeti kerime, bir bardak suya 818 defa okunup nefes edilerek (üflenerek) hasta olan kişiye içirilirse, Allah’ın izniyle şifa bulur.
 • Hacet için: Mühim bir işin veya bir dileğin kabulü için: “Selamün kavlen min rabbir rahim.” Ayeti 1479 defa okunursa Allah’ın izni ile haceti gerçekleşir.
 • Rızık bolluğu için: Rızkı dar olup sıkıntı içerisinde bulunan bir kimse cuma gecesi sabaha doğru kalkıp güzelce bir abdest aldıktan sonra.
  2 iki rekat hacet namazı kılınır sonra kıbleye karşı oturup Besmele-i şerifi okuduktan sonra 3 İhlas ve 1 defa Fatiha suresi okunur daha sonra Yasin suresi okunmaya başlanır “Selâmün kavlen mir rabbir rahîm” Ayetine geldiği zaman 21 defa bu Ayeti tekrar edip, Yasin’i bitirdikten sonra aşağıdaki dua okunur.
  “Allâhümme innî eselüke bi haggı hâzihis sûretiş şerîfeti ve bi hakki “Selâmün kavlen mir rabbir rahîm. En terzugnî rizgan halâlen dayyiben allâhümme innî eûzü bike min şiddetil fakri ve bilâid deyne allâhümmec alnî mineş şâkirîyn”.
  Bu tertip üzere Yasin suresini iki kez daha okuyup 3 defa okumayı tamamladıktan sonra 3 defa salavati şerife getirilirse, Allah c.c. ın izniyle sıkıntıdan kurtulur. Rızkı bollaşır, çoğalır geniş olur. (kenzül havas 1,2 cilt-316 sf./19.sıralama)
 • Bu ayet-i kerimeyi vird edinen kimse her türlü maddi ve manevi, ruhani ve sari hastalıklardan emin olur. Utanacağı, sıkılacağı bir hale giriftar olmaz.
 • Hayırlı işler için kullanmak gayesiyle 786 kere besmele 613 kere de bu ayeti kerimeyi okursanız karşınızdakinin gönlünü yumuşatırsınız. o kişi siz ne isterseniz yapar.

About ahmedhoca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir